Türkcell Bedava İnternetTürkcell Tl Yükleme

Akıllı Depo

Sen Nerde Geçmişin Orda
Cep telefonları yakın tarihte yaşanan teknolojik gelişmeler arasında iletişim dünyasının en önemli buluşlarındandır. Cep telefonları sayesinde insanların uçakta uçarken bile tanıdıkları ile iletişim kurabildikleri bir düzeye ulaşılmıştır. Cep telefonlarının ilk çıktıkları zamanlarda bilgisayar aksamı ve donamımı bulunan ulaşım araçlarında kullanımının yasak olduğu henüz unutulmamış bir gerçekti. Ancak şu anda cep telefonu teknolojisine benzer bir teknolojiyi kullanmaya çalışan bilgisayar donanımla araçlar üretilmeye başlanmıştır.

Cep telefonun bulunmasının üstüne henüz fazla bir zaman geçmemiş olmasına rağmen sahip olduğu özellikler ilk üretildiği gün ki özelliklerle aynı değildir. Bu teknolojinin internetle uyumlu özelliklerinin ve donanımlarının artmasıyla birlikte kullanım alanları da her geçen gün değişmektedir. Farklı amaçlar için kullanılma sürecine hızlı bir geçiş yapan cep telefonu teknolojisi internet destekli uygulamalar sayesinde iletişim konusunda da çığırlar açmaya devam etmektedir.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell Hat Taşıma Kampanyaları 2020 Nedir?

İnternet ve bilgisayar destekli uygulamaların kurulmasına olanak sağlayan teknolojisi sayesinde bilgisayarlarla adeta rekabet halinde olan cep telefonları sayesinde artık internete bağlanmak, internette tıpkı bilgisayar kullanır gibi sörf yapmak mümkündür. İnternete bağlanmaya başladıktan sonra cep telefonlarında büyük kullanım değişikliklerinin oluşmaya başladığını söylemiştik. İnternet ortamının kullanıcılarına sunduğu bütün kolaylıklar cep telefonlarından da kullanılır olmaya başlandı. Böylece internet ortamından girilen birçok programı cep telefonlarına kurmak ve kullanmak mümkün hale geldi. Bu programlardan biri de akıllı depo olarak kullanılan programlardır. Cep telefonlarına yüklenilebilen akıllı depo programları ile cep telefonunuzun hafıza alanını birkaç kat arttırabilirsiniz.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell Kalan Paket Sorgulama 2020 Nasıl Öğrenilir?

Cep telefonlarının internet teknolojisinin sağladığı bu avantajlı uygulamaları neden kullanacağınız konusunda sizi biraz aydınlatmak isteriz. Malum olduğu üzere cep telefonları artık sadece iletişim için kullanılan cihazlar olmaktan çıktılar. Hatta bu durum baya bir zamandır kullanılan bir özellik olarak cep telefonlarında kullanılmaktadır. Bu özellikler arasında en çok bilinen ve kullanılan özellik tabi ki cep telefonlarının fotoğraf çekme özellikleridir. Cep telefonları bir fotoğraf makinesi gibi fotoğraf çekebilmektedir.

İnternet uyumlu hale gelinceye kadar bu fotoğrafların cep telefonları hafızasında saklanabildikleri veya bazı hafıza kartı gibi ek aparatlara kayıt edilerek bilgisayarlara aktarılabildiğini biliyoruz. Ancak internete uyumlu hale gelen cep telefonları sayesinde artık çekilen fotoğrafların saklanması için bu ek depolama aygıtlarına ihtiyaç kalmadı. İnsanlar artık cep telefonuyla çektikleri fotoğrafları saklamak için daha güvenli ve cihazları değişseler bile ulaşabilecekleri ortamları kullanmak istiyorlar. Bu ortamlar herhangi bir cihaz kullanılarak oluşturulan ortalar olmadığından dolayı da sürekli taşımak ve korumak gibi zorunluluğu bulunmayan ortamlardır.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Arkadaşından Kontör İsteme

Tıpkı herhangi bir sosyal paylaşım sitesine Türkiye’nin her yerinden şifrenizle ulaşabildiğiniz akıllı depo denen depolara da şifrenizle Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceksiniz. Böylece telefonunuzun ve kullandığınız ek hafıza aygıtlarının alanları yetersiz kalsa bile artık dilediğiniz kadar fotoğraf veya videoyu korkusuzca çekerek bu alanlara atabilirsiniz. Dilediğiniz zaman da akıllı depo olarak kullandığınız ve internet üzerinden ulaşılabilen programlardan bu resim, fotoğraf ve videolara ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı