Kredi Kartı ile Fatura ÖdemeTürkcell Bedava İnternet

Mobil İmza ve Mobil Ödeme 2020 Nedir?

Günümüzde bankacılık sisteminin gelişmiş olması sebebiyle ödeme sistemleri için üretilen ürünler, alt yapılar, sistemler büyük önem taşımakta. Bugün sadece internet bankacılığını kullanarak oturduğunuz yerden hiç yorulmadan, bilgisayar başında, sadece internet bağlantısını kullanarak birkaç tıklama ile bankadan kredi çekebilmeniz mümkün.

e Devlet Mobil İmza Nasıl Alınır?

Aynı şekilde bu kadar kolayca elektronik fon transferi, havale, kredi kartı borcu ödeme, cep telefonuna kredi yükleme, alışveriş, para transferi gibi bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eskiden olsaydı bu işlemler için banka şubelerinde sıra beklemek zorunda kalacaktınız ya da ATM’den yapmanız gerekecekti. İşte bankacılık sisteminin geldiği bu noktanın sonuçlarından biri olan online mobil ödeme sistemi de hayatımızı ciddi anlamda kolaylaştırma potansiyeline sahip bir ödeme sistemi ürünü. Peki, tam olarak nedir mobil ödeme?

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Arkadaşından Kontör İsteme

Mobil İmza Ücreti Nedir?

Mobil ödeme sistemi, kullandığınız cep telefonunuz ile satın almış olduğunuz ürün ya da servislerin bedelini yani ücretini cep telefonu faturanız ile veya varsa hattınızdaki bakiyeden ödemek suretiyle işleyen oldukça güvenli, kullanım açısından çok kolay ve hızlı bir ödeme servisidir. Bu ödeme sistemi son zamanlarda çok yaygınlaşan bir seçenek ve ciddi anlamda kullanışlı olan bir ödeme yöntemidir.

Mobil İmza Başvuru Nasıl Yapılır?

Bunun yanı sıra bu sistemde banka kartı, kredi kartı kullanmadığınız için kart bilgilerinizi vermemeniz nedeniyle hiçbir şekilde kart numarası kopyalama, çalıntı gibi güvenlik açıkları ile de karşılaşmadan ödeme yapmış olursunuz. Online mobil ödeme sisteminde ödemeyi cep telefonunuz yani hattınız üzerinden yaparsınız.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Atm den Kredi Kartıyla Fatura Öde

Mobil Ödeme Bozdurma 2020 Forum Siteleri Nedir?

Mobil ödeme sisteminde kullanabilmeniz için öncelikle hattınızı mobil ödemeye açık hale getirmelisiniz. Bu şu an Türkiye’de hizmet veren tüm operatörler tarafından desteklenen bir sistem olduğu için hattınızın müşteri hizmetlerinden yardım alarak, eğer hattınız mobil ödemeye kapalı ise açtırmanız gerekir.

Kullanılması ise oldukça kolaydır. Bu sisteme üye anlaşmalı işyerlerinde, ödeme seçenekleri arasında sunulan mobil ödemeyi seçmelisiniz. Bu seçimi yaptıktan sonra sizden cep telefonu numaranızı girmeniz istenir. Cep telefonunuza gelecek olan kısa mesajı onayladığınız takdirde ödeme isteğinizi onaylamış olduğunuz için faturalı hat kullanıyorsanız ödenen miktar faturanıza yansıyacak, faturasız hat sahibi iseniz varsa TL bakiyenizden düşülecektir.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Kredi Kartı İle Türkcell Borç Ödeme

Mobil Ödeme Açma Kapatma Nasıl Yapılır?

Her ne kadar kolay ve pratik de olsa bu sistemde de dikkat etmeniz gereken konular vardır, neticede ödeme yapmaktasınız. Ödeme ile alakalı limitler operatörlere göre değişiklik göstermektedir. Yaptığınız alışverişleri kullandığınız operatörün sistem ile alakalı servisinden görebilmeniz mümkündür.

Mobil Ödeme Yemek Sepeti Siparişi 2020 Nasıl Yapılır?

Bazen tam ödeme sırasında ödemeyi yapamayacağınıza dair hata alırsınız. Bunun nedeni, ya hattınızda yeterli bakiye yoktur, ya teknik arıza vardır ya da hattınız mobil ödemeye kapalıdır. Ayrıca bu sistemle yapılan ödemeler iptal edilememektedir.

Ödeme onayı için gelmesi gereken kısa mesaj gelmediyse alışveriş yaptığınız işyeri ile temasa geçmeniz gerekir. Hattınızı bu servise kapatmak isterseniz operatör ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı