Cihaz Puanı Sorgulama

Fatura Borcu Zaman Aşım Süresi Nedir? 2020

Ülkemizde en çok aboneye sahip GSM şirketlerinin başında gelen firmalardan birisi olan Turkcell, farkını her alanda gösteriyor. Turkcell tarafından yapılan uygun fiyatlı paket ve tarifeler aboneler için oldukça cazip olurken, firmanın yaptığı altyapı çalışmaları abonelerin kapsama alanını arttırıyor.

Fatura Borcu Olanlara Kolaylıklar 2020 Nedir?

Bu sayede Turkcell aboneleri Türkiye’nin her yerinden konuşma ve hızlı internete sahip olma avantajını yakalarken, paket bitme derdini de geride bırakıyor. Peki, Turkcell faturanız beklediğinizden çok daha fazla mı geliyor? İşte, Turkcell faturasını düşüren tavsiyeler.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Akıllı Fatura Kontrolü

Turkcell tarafından her ne kadar sunulan tarifeler uygun fiyatlı olsa da, kimi zaman aboneler dikkatsiz kullanımlar yüzünden beklemediği faturalar ile karşılaşıyor. Bu faturaları düşürmek için aşağıdaki tavsiyeleri uygulayabilirsiniz.

Fatura Borcu Olanlara Tavsiyeler Nedir?

Turkcell faturanızı düşürmek için kullanımlarınızdan önce kalan paketlerinizi sorgulayabilirsiniz. Turkcell BİP uygulaması sayesinde müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeden tarifenizdeki kalan kullanımları öğrenebilirsiniz.

Örneğin, internete girip video izlemeden önce hattınızda kalan internet kullanımlarını mutlaka sorgulamanız gerekiyor. Hattınızda yeterli GB var zannederek kullandığınız internet, faturanıza ek tarife olarak yansıyabilir, hatta direkt olarak tarifesiz internet kullanım kapsamına girerek fazladan 100 TL’ye kadar size fatura çıkarabilir.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell Cihaz Puanı Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Fatura Borcu Olan Hat Alabilir mi?

Yine aynı şekilde uzun süre telefonda konuşmanız gerekiyorsa, Turkcell Bip uygulaması üzerinden hattınızda kalan dakikalarınızı önceden sorgulamanız, paket aşımı yapmanıza engel olacaktır.

Turkcell faturalarında ciddi bir artış sağlayan bir diğer etken ise, abonelerin paketleri bittikten sonra yeni paket almadan kullanmaya devam etmesidir. Yaptığınız sorgulamada dakikanızın bittiğini gördünüz, ancak tarifenizin yenilenmesine de 1 haftadan az bir süre var.

Fatura Borcu Varken Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Bu durumda çoğu abone hattına yeni ek dakika paketi almaktansa tarifelerin yenilenmesini bekliyor. Haliyle tarifeler yenilenmeden yapılan her görüşme, faturaya ek olarak yansıyor ve ek paket fiyatından çok daha yüksek tutarlar faturaya ekleniyor. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için kullanımlarınız bittikten sonra ek paketler alarak faturaya ek yansımaları önlemektir.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Vodafone Cihaz Puanı Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Fatura İtiraz Süresi Nedir?

Aynı zamanda paketiniz bittikten sonra, Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek hattınızın o özelliğini kapattırabilirsiniz. Örneğin, internet hakkınız bittikten sonra yeni paket almak istemiyor, tarifenin yenilenmesini beklemek istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek hattınızın internet erişiminin tarife yenilenene kadar kapatılması talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede, paketinize ek kullanım yapma derdinden de kurtulabilirsiniz.

Fatura Borcundan İcralık Olanlar Ne Yapmalıdır?

Turkcell faturalarınızın düşmesini istiyorsanız, deneyebileceğiniz bir diğer yöntem ise tarife kapsamını küçültmektir. Tarifeniz yeni ay dönemine geçtikten sonra, kullanmadığınız birçok içerik kalıyorsa, bir alt pakete geçerek tasarruf yapabilir, faturalarınızın da hafiflemesini sağlayabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı