Cihaz Puanı Sorgulama

Faturası Yüksek Gelenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Turkcell, yaptığı kampanyalar ve avantajlı tarifeler ile günümüzün en çok kullanılan GSM şirketlerinden birisi olmayı başarıyor. Turkcell tarafından her geçen gün arttırılan hizmet kalitesi, yapılan altyapı çalışmaları ve uygun fiyatlı paketler sayesinde firmanın abone sayısı da artmaya devam ediyor. Turkcell tarafından sunulan paketler her ne kadar uygun fiyatlı ve her bütçeye uygun olsa da, bilinçsiz kullanım ve dikkatsizlikler sonucu faturalar kimi zaman beklenenden yüksek geliyor. İşte, Turkcell faturası yüksek gelenlerin dikkat etmesi gerekenler.

Turkcell faturası yüksek gelenlerin ilk dikkat etmesi gereken nokta

Tarifenizdeki kullanımları bitirdikten sonra, biten kullanımları yerine yenisini almadan kullanmaya devam ederseniz, kullanımlar faturanıza ek olarak yansıyacak ve birkaç gün olsa bile ciddi bir fiyat artışı yapacaktır. Bu sorunun önüne geçmek için paket kullanımlarınız bittikten sonra, Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek biten kullanımı paket yenilenene kadar kapatabilirsiniz. Böylece hattınızda paket aşımı yapmadan dönem sonunu bekleyebilirsiniz.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell Kalan Paket Sorgulama 2020 Nasıl Öğrenilir?

Biten kullanımlarınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız ise, paketin yenilenmesine birkaç gün kalsa da tarifenize ek paket almanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Ek paketler sayesinde kendinize haftalık kullanımlar alabilir, faturaya yansıyacak ücretten çok daha uygun fiyatlara kullanımlarınıza devam edebilirsiniz.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell’e Taşının Avantajları Yakalayın

Turkcell faturalarınız yüksek geliyorsa

Deneyebileceğiniz bir başka seçenek ise tarife seviyenizi düşürmektir. Kullandığınız paket ya da tarifedeki kullanımlarınız bir sonraki ay dönemine kadar bitmiyorsa, kendinize tam yetecek bir başka tarifeye geçerek fatura tutarınızı azaltabilirsiniz.

Turkcell faturanız, dikkatsizlik gibi sebeplerden dolayı beklenenden yüksek gelebileceği gibi, Turkcell’in hatasının sonucunda da beklenenden çok daha yüksek gelebiliyor. Örneğin, hattınız için satın aldığınız internet paketinin aktif hale geldiğini düşünerek kullanmaya başladıktan sonra Turkcell tarafından satın aldığınız paketin aktif hale getirilmemesi halinde birkaç gün içerisinde bile 3 bin TL’den fazla bir internet kullanım bedeli ödeyebilirsiniz.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Türk Telekom Cihaz Puanı Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Bunun için tarifenizdeki kullanımlar ya da sonradan aldığınız ek paketlerde kullanıma başlamadan önce Turkcell tarafından kullanabilirsiniz mesajının gelmesini beklemeniz daha iyi olacaktır. Faturanızda bu tarz aksilikler yaşadığınız takdirde Turkcell ile iletişime geçerek faturanıza itiraz edebilirsiniz.

Turkcell faturalarının kabarmasının bir diğer nedeni, akıllı telefonunuza bulaşan 3. parti yazılım ve virüslerdir. iPhone kullanıcıları bu sorundan pek mustarip olmasa da, Android işletim sistemi kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi. İnternette gezinirken telefonunuza bulaşan bu virüsler, telefonunuzun tuş kilidindeyken başka kişilere mesaj göndermesine ve dolayısıyla faturalarınızın artmasına neden olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı