Cihaz Puanı Sorgulama

Kentkart Bakiye Yükleme ve TL Sorgulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde çok sayıda şehirde kullanılan ulaşım kartı olan kentkart belediyelere ait olan toplu taşıma araçlarında seyahat edebilmeyi sağlar. Bu kart sayesinde ulaşım daha uygun fiyatlı hale gelmektedir. Kartın kullanıldığı il sayısı günden güne genişlemektedir.

Kentkart Nedir? Kentkart Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Buna göre kentkart kullanılan yerler Adana, Alanya, Alaplı, Altınova, Ordu, Bandırma, Burdur, Çanakkale, Edirne, Ereğli, Hatay, İnegöl, Kastamonu, Sivas, Kocaeli, Mersin, Muğla, Niğde ve Yozgat olarak ifade edilir. Belirtilen bölgelerde kartı kullanabilmek için kentkart bakiye yükleme işlemi yapılması gerekir.

Öğrenciler ve siviller için ayrı ayrı ücretlendirilen bu kart için çeşitli yükleme noktaları vardır. Geçerli olan tarifeler tam, öğrenci ve yaşlı kişiler için farklılık göstermektedir.

Kentkart Mobil Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Kentkart mobil bakiye yükleme için öncelikle uygulamanın cep telefonuna apk indirilmesi gerekir. Uygulama açıldıktan sonra hangi bölge için kartın kullanılacağı seçilir ve online yükleme alanına tıklanır. Yükleme yapılabilmesi için öncelikle cep telefonu numarası aracılığıyla sisteme giriş yapılmalıdır.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell Cihaz Puanı Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Kredi kartı ile yapılan internet bakiye dolumlarında 10 TL dolum için 0,50 TL, 20 TL dolum için 1.00 TL, 30 TL dolum yapabilmek için 1.50 TL hizmet bedeli tahsil edilir. Bu tutarların hepsi kredi kartı bakiyesinden düşülmektedir.

Yükleme yapıldıktan sonra yaklaşık bir buçuk saatlik süre içerisinde bakiye karta geçmekte ve otobüse ilk binişte otomatik olarak karta aktarılmaktadır. Bakiye yükleme işlemi kısa süre içerisinde ve internet bağlantısının olduğu her noktadan yapılmaktadır.

Kentkart Online Dolum Nasıl Yapılır?

Kentkart online dolum yapabilmek için internet bağlantısının bulunduğu ortamdan kartın internet sitesine giriş yapılır. Tıpkı mobil bakiye yüklemede olduğu gibi site üzerinden de kart bilgileri girilerek birkaç dakika içerisinde yükleme tamamlanır.

Bu uygulama sayesinde yükleme yapmak için bayii aramaya ve bunun için ekstra zaman harcamaya gerek kalmamaktadır. Aynı zamanda bakiye hiçbir zaman yetersiz uyarısı vermemekte ve istenilen yerden istenilen vakitte yükleme yapılabilmektedir.

Dolum yapabilmek için kartın üzerinde yer alan on altı haneli kart numarasına ihtiyaç vardır. Online ve mobil yükleme ile her kentkarta bakiye yüklenmektedir.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Vodafone Cihaz Puanı Sorgulama 2020 Nasıl Yapılır?

Kentkart Vize Yenileme 2020 Nasıl Yapılır?

Online ve mobil dolum olanağını daha kolay hale getirmek için telefonu kentkarta dönüştürmek de mümkündür. Bunun için akıllı telefonlarda bulunan NFC özelliği kullanılır. Telefona yüklenen kentkart uygulamasına giriş yapıldıktan sonra profil sayfasından hesap oluşturulur ve ilgili alana kredi kartı bilgileri tanımlanır.

Cep telefonuna gelen onay bilgisi ile birlikte NFC sanal kart satın alınmakta ve bir sonraki binişlerde bakiye kolayca düşmektedir. Üstelik bunun için ekstra yükleme yapmaya gerek kalmamakta ve bakiye 10 TL’nin altına indiğinde kredi kartından sanal karta otomatik 20 TL yükleme yapılır. Böylece tüm dolumlar otomatik şekilde gerçekleşir.

Kentkart Öğrenci Kart Vize Nasıl Alınır?

 Kentkart öğrenci kart tarifesi kullananların öğrencilikleri devam ettiği sürece her yıl bu kartlara vize işlemi yaptırmaları gerekir. Bu vize bir öğrenim dönemi için verilmektedir.

Yeni yıl başlangıcına kadar vize işlemi yapılmayan öğrenci kartları sürenin bitimiyle birlikte tam kart tarifesine dönüşmektedir. Vize işlemini yapabilmek için otomatik dolum cihazları ve dolum noktaları kullanılmaktadır. Bu esnada öğrenci belgesi ibraz etmeye gerek yoktur. Gerekli bilgiler YÖKSİS ve MEBSİS üzerinden temin edilmektedir.

Vize işlemi için herhangi bir ücret talep edilmemekte olup bu işlem birkaç dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Eğer vize yapılmazsa ve indirimli kart tam karta dönüşürse bu durumda tüm sorumluluk öğrenciye ait olup idare bundan sorumlu tutulmamaktadır.

%50 İndirim -> Bu Fırsatı Kaçırma!!  Turkcell Kalan Paket Sorgulama 2020 Nasıl Öğrenilir?

Kentkart Bakiye Yükleme Noktaları Nedir?

Kendi içerisinde çeşitlere ayrılır. Çok sayıda il ve ilçede kullanılan bu kart için bölgenin çeşitli noktalarında dolum merkezleri yer almaktadır. Buralarda yer alan kiosklar ve müşteri temsilcileri aracılığıyla bakiye yüklemesi yapılabilir.

Buralarda zaman harcamak istemeyenler için online ve mobil üzerinden de kentkart bakiye yüklemesi gerçekleştirilmektedir. Bunun için internet bağlantısı bulunan bilgisayar ya da akıllı cep telefonuna sahip olmak gerekir.

Özellikle mobil bakiye yükleme işlemi sıklıkla yapılmakta olup sanal kart tanımlandığında yükleme süresi daha da kısalmaktadır. Böylece bakiyenin bitmesi gibi bir durum söz konusu olmayıp uygulama üzerinden kentkart bakiye bilgisi sürekli takip edilebilir.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı